Dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo

Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. są jednym z największych zakładów lotniczych w Polsce, należących do elitarnej grupy
firm o znaczeniu strategicznym dla gospodarki i obronności Polski.

Lotnictwo Wojskowe

Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. są głównym partnerem wspierającym i zabezpieczającym eksploatację statków powietrznych Lotnictwa Sił Zbrojnych RP w tym  Su-22, MiG-29, C-130 Hercules.

Czytaj więcej

Usługi Mechaniczne

Stawiane wymagania dały efekt w postaci wysoko wyspecjalizowanego i nowoczesnego wydziału mechanicznego, który tworzy zespół ludzi o najwyższych kwalifikacjach w regionie.

Czytaj więcej

Lotnictwo Cywilne

Zespół mechaników to w znacznej części absolwenci Wojskowej Akademii Technicznej z wieloletnim doświadczeniem w obsłudze statków powietrznych zarówno cywilnych jak i wojskowych.

Czytaj więcej

Galwanizernia

Od 2006 roku WZL Nr 2 S. A. rozpoczęły głęboką modernizację Wydziału Powłok Galwanicznych. Efektem jest jedna z nowocześniejszych w regionie galwanizerni, posiadająca możliwości nakładania standardowych oraz unikatowych powłok galwanicznych.

Czytaj więcej

Systemy Bezzałogowych Statków Powietrznych

Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. są Centrum Kompetencyjnym Bezzałogowych Statków Powietrznych w Polskiej Grupie Zbrojeniowej S.A.

Czytaj więcej

Wystawa Air Fair

Głównym celem Wystawy Air Fair 2015 jest konsolidacja środowiska lotniczego, zarówno wojskowego jak i cywilnego. Cras elementum lacus et risus pellentesque pellentesque.

Czytaj więcej

70
Lat doświadczenia
265593
m² powierzchni
900
Osób stałej załogi

Opinie o nas

Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. z powodzeniem można nazwać jedną z pereł kujawsko-pomorskiego przemysłu. Stanowią część elity firm o znaczeniu strategicznym dla gospodarki i dla obronności kraju. Ich głównym odbiorcą jest Ministerstwo Obrony Narodowej, stąd również moje – przedstawiciela rządu w terenie – działania na rzecz ciągłego wzmacniania pozycji firmy.- Mikołaj Bogdanowicz - Wojewoda Kujawsko-Pomorski
Nasza współpraca z Wojskowymi Zakładami Lotniczymi Nr 2 S.A. w Bydgoszczy twa od 13 lat. W okresie współpracy firma wykazała się profesjonalizmem w podejściu do klienta. Wysoko cenimy gotowość firmy WZL Nr 2 S.A. do elastycznego reagowania na nasze potrzeby w zakresie terminów wykonania usług. Wielokrotnie też korzystaliśmy z fachowych porad udzielanych nam przez kompetentnych pracowników. Z pełnym przekonaniem możemy polecić firmę WZL Nr 2 S.A, do współpracy w zakresie pokryć chemicznych i galwanicznych.- Joanna Kiljanek - Project Coordination Manager, ITM Group
Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. cechuje rzetelność i fachowość, które połączone są z osobistym zaangażowaniem we współpracę oraz wyczuleniem na indywidualne potrzeby Klienta.- Danuta Stuczyńska - Prezes Zarządu Wojskowych Zakładów Uzbrojenia S.A.
Doceniamy wysokie kompetencje i korzystamy z wiedzy specjalistów z Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 2 S.A. w zakresie problematyki działania i integracji urządzeń na systemach powietrznych współpracując w ramach umowy konsorcjum w przygotowaniu dostaw dla Klienta.- Magdalena Mielniczek - Kierownik Działu Zarządzania Projektami, PIT-RADWAR S.A.

Z dumą należymy do

Aktualności